PLASMA GENERATOR

 

Plasma Generator Teknolojisi

Birçoğunuz 'Plasma Generator nedir?', Plasma Generator patentli teknolojisinin bunu saf nefes hava sahası yaratmak için nasıl kullandığını merak edebililirsiniz.

Nero Plasma Generator hava temizleme süreci içersinde japon patentli iyonizasyon tüplerinden geçirerek havayı iyonlar ile (pozitif ve negatif) enerjilendirir. Hava akımı iyonları alarak oda içerisine düzgünce yayılmasını sağlar bunun için hava akımı sağlayan ev tipi klima, vantilatör, kanallı klima sistemleri yada alana özel taşınabilir bir temizleme cihazı kullanılabilir.

Plasma Generator'lardaki en büyük avantaj araçlarınızda, evinizde ve ofisinizdeki sistemlere kolayca monte edilerek. Herhangi bir filtre değişimine gerek kalmadan 7 gün 24 saat kirli havalarda, alerjenlerin yoğun olduğu dönemlerde ve hastalıkların yoğun olduğu dönemlerde sürekli olarak kullanabilirsiniz.

Cihazın ozon üretimi Amerikan ve Kanada sağlık bakanlıkların hava temizleyici cihazlarda izin verilen maksimum değer olan 0.05 ppm ozon ndan kat kat düşük olan 0.006 ppm değerindedir. Bu değer günümüzde hava temizleyici cihazlarda kullanılan en düşük değerlerden biridir.

Plasma Generator arıtma süreci aşağıdaki işlem diyagramıyla gösterilmektedir:

Plasma Generator iyonları ayrıca diğer hava arındırıcı sistemlerden daha büyük sayılarda kirletici çeşitlerini etkiler, çünkü dışarı çıkan iyonlar nefes boşluğuna girer ve kirleticiyi arayıp bulur ve nötralizer eder.

Neden bu yöntem diğer hava arıtma yöntemlerinden üstündür?

Çünkü diğer sistemler benzer olarak iyonik hava temizleyici sistemler verilebilir; havadaki kirleticileri duvarlara, yerlere, halılara, koltukara vb yerlere yapıştırmaya çalışmaktadır. Fakat Plasma İyonizer Teknolojisi havadaki kirleticileri inhibe ederek temizlik yapar.

Plasma Generator'ın Diğer Faydaları:

 1) Parçacıklar:

Plasma Generator iyonları parçacıklarla etkileşir ve parçacıkların birbirlerini çekmelerine ve hava iyonlarının bağlanmasına neden olur. Bu işleme 'Yığma (Toplama)' denir. Parçacıklar boyut ve ağırlık olarak iki şey gerçekleştikten sonra daha da büyür. Parçacıklar bir filtre üzerinden geçerek hava akımı tarafından çekilir, daha verimli bir biçimde temizlenir ve breathing space'den zemine düşer. Bu sonuç havayı toz ve küf gibi parçacıklardan özgür bırakarak, soluduğumuz havayı temizler.

 2) Kokular:

Plasma Generator iyonlar kokuları kendi kaynağında ararlar ve kokuyu tamamen yok ederler.

 3) UOB’ler (Uçucu Organik Bileşikler):

Kimyasallarda, temizlik ürünlerinde, pestisitlerde, boyalarda, çözücülerde, kalıplarda (küf) vb. kapalı gazlar bulunur. Bunlar bazı durumlarda zehirli ve rahatsız edici olurlar. Plasma Generator iyonları UOB'leri bulur ve karbondioksit ve su buharı gibi basit zararsız elamanlardaki kompleks hidrokarbon zincirlerini kırarlar.

 4) Küf, Kateri, Virüsler:

Plasma Generator iyonları bu elememanlarla etkileşime geçerler ve onların DNA'larını etkilerler. Tekrar çoğalma özelliğini kaybeden bakteri, virüs ve mikropların büyümesi durur ve sayı olarak azalırlar ki bu da tipik olarak ortamı virüs ve mikroplardan arındır.

 5) Enerji Tasarrufu:

Ticari binalarda binanın mekanik havalandırılması önemlidir (with outside air as windows may be inoperable) ve eğer dışarıdaki hava arındırılmamış ise UOB'ler havayı rahatsız edici hale getirir. Günümüzün yükselen enerji maliyetleri ışığında dışarıdaki havayı sıcak ya da soğuk hale getirmek son derece pahalıdır. Havayı arındırma yeteneğimizle şartlandırılmış hava geri dönüştürülebilir ve maliyet tasarrufu elde edelir.

 6) Statik Elektrik Azaltma:

Çünkü biz Plasma Generator kullanıyoruz, içerideki çevre statik olarak nötralizedir ve statik yükler elimine edilmiştir.

 7) Doğal Bir Süreç:

Patentli Plasma Generator teknolojimiz, kimyasalları, ağır metalleri ya da cıvaları, ultraviyole ışınları yayan, ozon tabaksını zararlı ürünler gibi ürünleri kullanmaz.

Copyright (©) NERO PLASMA GENERATOR™ bir Nero Endüstri markasıdır, 2010.